Průvodce BOZP Zavoláme vám Chci nabídku
Novinky Zpět

Kniha úrazů ke stažení zdarma + tip, jak jednoduše zpracovat záznam o pracovním úrazu

6. 9. 2017
Zpět

Kniha úrazů je dokument, do kterého se zapisují všechny vzniklé pracovní úrazy na pracovišti. Je jedno, zda se jedná o malý nebo velký úraz, evidován musí být úplně každý. Vedení knihy úrazů je navíc zákonnou povinností každého zaměstnavatele. Stáhněte si zdarma naši knihu úrazů, která odpovídá zákonným požadavkům a využijte náš online nástroj pro zpracování záznamu o pracovním úrazu. Je také zdarma!

Stáhněte si knihu úrazů zdarma

K dispozici je vám naše vlastní kniha úrazů, kterou můžete libovolně používat. Dodržujte ale prosím následující podmínky používání tohoto dokumentu - neupravujte obsah knihy úrazů, nemažte loga CRDR a zanechejte všechny informace, které jsou umístěny v patičce.

Knihu úrazů CRDR si můžete zdarma stáhnout ZDE

Pokud jste s knihou úrazů spokojeni, budeme moc rádi, když budete tento článek sdílet na sociálních sítích, na vašem blogu nebo v diskuzi, která se tímto tématem zabývá. Pomůžete tak dalším lidem, kteří hledají knihu úrazů ke stažení zdarma.

Jak vyplnit knihu úrazů?

Na vyplnění knihy úrazů nepotřebujete žádné vyšší vzdělání. V podstatě jde jen o vyplňování předem připravených textových polí. Důležité ale je, aby vše bylo vyplněno správně a pravdivě. Vytvořit do knihy zápis o pracovním úrazu zvládne téměř každý člověk bez znalosti problematiky BOZP. Vyplnit knihu úrazů je však náročné na čas. Pokud jste to ještě nikdy nedělali, doporučujeme vám, abyste si nejdříve všechny kolonky v dokumentu pečlivě přečetli.

Co musí kniha úrazů obsahovat?

Kdy musíte zpracovat záznam o pracovním úraze

Pokud se jedná o pracovní úraz, který způsobil zaměstnanci neschopnost delší než tři kalendářní dny, nebo dokonce smrt, musíte vyhotovit záznam o pracovním úrazu a odeslat ho nejpozději do pátého kalendářního dne následujícího měsíce na OIP.

Máte-li podezření, že byl při pracovním úrazu spáchán trestný čin, pošlete záznam také na příslušný útvar Policie ČR. Pokud by mělo dojít na likvidaci pojistné události, musíte záznam poslat také na pojišťovnu, u které je firma pojištěna. Tato zkutečnost platí pouze, když má firma nebo podnikatel pojištění odpovědnosti zaměstnavatele za škodu při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání.

Využijte aplikaci Pracovniuraz.cz

Ušetřete si čas a trápení s vyplňováním záznamu o pracovním úrazu a vyzkoušejte naší webovou aplikaci, která vám s přípravou předepsaného dokumentu pomůže krok za krokem. Všechny záznamy o pracovních úrazech v něm můžete archivovat a pro pozdější úpravy ukládat a navíc k němu přiložit i další potřebné dokumenty a fotografie. Tato webová služba je pro všechny firmy zcela zdarma.

Online formulář pro řešení pracovních úrazů

Tip: Jak postupovat při záznamu o pracovním úrazu?

Vedení dokumentace o pracovních úrazech

Kniha úrazů, záznamy o pracovních úrazech, rozhodnutí o vzniku nemoci z povolání a další dokumenty související s šetřením a odškodněním pracovních úrazů je vhodné archivovat v jedné složce a ideálně založit do komplexní dokumentace BOZP.

Nezapomeňte, že součástí dokumentace o pracovních úrazech musí být také evidence o odškodnění pracovních úrazů. Tento dokument by měl obsahovat minimálně:

Evidence o odškodnění pracovních úrazů sice není zákonná povinnost, ale pomůže vám při odškodnění poškozeného. Slouží například jako důkazní materiál při případné kontrole Úřadu práce, Finančního úřadu nebo odborové organizace.

Potřebujete více informací o problematice pracovních úrazů? Přečtěte si i další naše související články:

Kniha úrazů ke stažení zdarma + tip, jak jednoduše zpracovat záznam o pracovním úrazu
Naši nejvýznamnější klienti
Pepejeans ČTU Nissan Klik Sephora Bageterie Boulevard Diton Footshop ERU Tesla Toyota Slevomat Yamaha Xella Xiaomi Colas Iveco Geberit Smarty Breno VGP Dodo Oyster Ruukki RWE Berlitz Casale Project Philip Morris Operátor ICT Ford Saint Gobain CMI Becher Budvar Cemex Vcelka Mironet Run Czech Wolt Dell Feri NPU Solitea Skechers Hueppe Dedoles accace Arriva Asklepion Avast Grada CHUBB Tipli Michelin Schneider electric Vinted Vivantis YTONG Favi Generali Česká Pojišťovna Marelli Monneo Bühler Žamberk Hanák nábytek GLP Hyundai Kara LG Raynet Panasonic Peugeot Roltechnic Státní tiskárna cenin TON Student Agency Shoptet Windy.com Georg Fischer AK Císař, Češka, Smutný Altron Audiotéka Azelis Pilulka Neeco Českomoravský cement Dekra Exponea productboard Rehau SFPI spaceti wikimedia jrd - bydlení nové generace Goodyear Pro Doma stavebniny Eisai AGC Briggs & Stratton Erste Greenpeace Richter & Frenzel Slovenské elektrarne Sizmek Somfy TÜV Wistron ZAT SmartWings Lindström ČNB Hanibal Jura LL-C Auto Jarov Egap IceWrap knihovna Akademie věd Medical technologies Mitas Success ČZU ČVUT MŠMT MUNI Zomato VFS global Columbia Fincentrum Mediatel NH Prague city Reedog Storyous Futured Apps Best Communications CCS EATON Tonino Lamborghini Caffe Lotus Melitta O2 Urgo Aqua Angels Aranea Beko Benu lékárny Bode Panzer Kuoni group Omron Photon Energy Saunia Swardman Twisto Zonky Inloop eMan Cyient EYElevel Fuji Koyo Klosterfrau Adacta Bosal Nonstop recruiment Pharm Olam Pietro Filipi Potrefená husa Profimedia Subway Unileasing VZP Vistra Notino Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Eurowag Crown Worldwide CIEE Telly Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe První klubová ZZMV Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Primeros hotel Hilton Topmonks Starez sport Náš grunt Nestlé Bulovka Fio Banka Helika Tutor Top Vision Tarsago AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Schrack Speed CarsB-Tech Ergo Eurest IAC Orion Pharma UE.cz Ulož.to Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes Parexel Junker Lumen Huck rohlik.cz Korona
Ověřit reference
close
Jednoduchý vstupní audit

Zda vaše aktuální agenda odpovídá legislativě snadno ověříme jednoduchým vstupním auditem BOZP a PO. Zkontrolujeme nejen potřebné dokumenty, ale také fyzický stav vašich provozoven. Upozorníme vás na nedostatky a pomůžeme vám je odstranit. Výstupem auditu BOZP je závěrečná zpráva s konkrétními body a doporučením, jak vše uvést do legislativního pořádku. Audit BOZP a PO můžete objednat jak jednorázově tak i opakovaně.

Rozsah auditu je předem dohodnut se zákazníkem, nejčastěji se však jedná o následující:

  • zpracování dokumentace BOZP, případně revize stávající dokumentace BOZP
  • zpracování dokumentace PO, případně revize stávající dokumentace PO
  • kontrola povinných školení zaměstnanců
  • kontrola poskytování OOPP
  • kontrola vybavení pracoviště prvky požární ochrany
  • dokumentace a evidence pracovních úrazů
  • kontrola bezpečnostního značení
  • kontrola plnění pracovně lékařských služeb
  • správnost provádění revizí
  • další body dle provozu