Průvodce BOZP Zavoláme vám Chci nabídku
Novinky Zpět

Potřebujete mít lepší přehled nad dokumentací BOZP a PO? Řešením je BOZP-SYSTEM

21. 12. 2016
Zpět

Nevyhovuje vám vaše současné řešení dokumentace BOZP a PO? Máte v dokumentaci nepořádek a začínáte se ztrácet v haldě papírů? Přejděte na super efektivní, přehledný a moderní BOZP-SYSTEM. Že ho ještě neznáte? Garantujeme vám, že až si ho prohlédnete a vyzkoušíte, už nebudete chtít pro agendu BOZP a PO nic jiného. Pojďme se podívat, co vám tento systém nabízí.

Představení BOZP-SYSTEMu

BOZP-SYSTEM je jediný ucelený a komplexní online systém pro řízení agendy BOZP a PO v České republice. Jedná se o náš vlastní systém, na jehož vývoji spolupracujeme s nejlepšími odborníky na bezpečnost práce a požární ochranu, několika programátory, designery, animátory a copywritery. Systém umožňuje vedení dokumentace BOZP a PO, organizování pravidelných prohlídek a kontrol, školení zaměstnanců apod. Více informací o funkcích tohoto systému se dočtete na stránce Co je BOZP-SYSTEM.cz a jak funguje? V tomto článku se budeme soustředit zejména na funkce, které BOZP-SYSTEM poskytuje pro zpracování dokumentace BOZP a PO.

Jednotlivé části dokumentace

Dokumentace se v BOZP-SYSTEMu nejčastěji rozděluje na následující části:

1. Dokumentace BOZP
2. Dokumentace PO
3. Doprava
4. OOPP
5. Skladování
6. Stroje a zařízení
7. … a další

Jednotlivé části pak mohou obsahovat ještě další dokumenty, které uvádíme níže. Většinou se jedná o tisknutelné PDF, ale můžete do systému nahrát i excelové dokumenty, obrázky a jiné formáty. Strukturu a názvy složek lze ale pojmenovat i zcela jinak. Je čistě na zaměstnavateli, které řešení pro něj bude tím nejlepším. Pokud máte v podniku zavedenou číslovanou a hierarchicky organizovanou dokumentaci, je možné ji plně překlopit do BOZP-SYSTEMu.

1. Dokumentace BOZP

Směrnice BOZP - pravidla

Základní průřezová směrnice, která obsahuje důležitá pravidla BOZP a PO a je jakousi průřezovou směrnicí napříč celým systémem řízení BOZP v organizaci. Obsahuje základní pravidla a funkce

Registr rizik

Obsahuje všechna potenciální rizika, která se vyskytují na daném pracovišti včetně opatření.

Kategorizace prací

Nástroj pro hodnocení vlivu práce na zdraví zaměstnanců.

Traumatologický plán

V případě poranění člověka slouží traumatologický plán jako rádce při první pomoci.

2. Dokumentace PO

Poplachové směrnice

Povinnosti, které musíte dodržovat při náhlém zjištění požáru.

Požární kniha

Slouží pro záznamy o pravidelných kontrolách dodržování požární ochrany.

Požární řád

Odpovědnosti a požadavky na zajištění požární ochrany v konkrétním prostoru.

Organizace zabezpečení PO

Odpovědnosti požárních hlídek a vedoucích zaměstnanců.

Začlenění do PN

Míra požárního nebezpečí, která se určuje dle provozovaných činností.

Začlenění provozních činností

Informace o tom, jak moc vaše práce ovlivňuje případné nebezpečí požáru.

3. Doprava

Místní provozní bezpečnostní předpis

Základní bezpečnostní přepisy k provozování dopravy vč. odpovědnosti za údržbu.

4. OOPP

Předpisy pro OOPP

Zásady a směrnice pro poskytování OOPP, mycích, čistících, dezinfekčních prostředků a ochranných nápojů zaměstnancům.

5. Skladování

6. Stroje a zařízení

Informace pro obsluhu

Základní informace pro uživatele.

Obsluha elektrického zařízení

Pokyny pro obsluhu veškerých elektrických zařízení.

Akumulátorové nabíjení

Základní přepisy pro nabíjecí místo akumulátorů.

Kontroly strojů a zařízení

Seznamy a kontroly strojů a zařízení.

Tvářecí stroje

Zajištění bezpečnosti při provozu, opravách, údržbách, kontrolách a revizích tvářecích strojů.

Další části dokumentace BOZP a PO

Mezi další nezbytné části dokumentace BOZP a PO v BOZP-SYSTEMu patří část Prověrky a kontroly a Potvrzení o seznámení s dokumentací.\

Prověrky a kontroly

Pokud máte vhodná uživatelská práva, v pravé horní části systému se nachází tlačítko Prověrky. Pokud na něj kliknete, zobrazí se závěrečné zprávy z realizovaných prověrek a kontrol. Mezi těmito položkami se mohou nacházet například:

V systému také uvidíte, jaké kontroly jsou naplánované včetně konkrétního data. Automaticky vás upozorní o blížících se kontrolách či revizích, takže už nikdy nezapomenete.

Potvrzení o seznámení s dokumentací

Další zcela nezbytná část je tlačítko pro potvrzení, že se uživatel seznámil s dokumentací, tedy že jí četl. Toto potvrzení vyžaduje právní ustanovení České republiky, což znamená, že pokud dojde ke kontrole dokumentace BOZP a PO státním kontrolním orgánem, musíte tuto skutečnost doložit.

Další informace o BOZP-SYSTEMu

Více informací o BOZP-SYSTEMu naleznete také v následujících článcích:

Potřebujete mít lepší přehled nad dokumentací BOZP a PO? Řešením je BOZP-SYSTEM
Naši nejvýznamnější klienti
Pepejeans ČTU Nissan Klik Sephora Bageterie Boulevard Diton Footshop ERU Tesla Toyota Slevomat Yamaha Xella Xiaomi Colas Iveco Geberit Smarty Breno VGP Dodo Oyster Ruukki RWE Berlitz Casale Project Philip Morris Operátor ICT Ford Saint Gobain CMI Becher Budvar Cemex Vcelka Mironet Run Czech Wolt Dell Feri NPU Solitea Skechers Hueppe Dedoles accace Arriva Asklepion Avast Grada CHUBB Tipli Michelin Schneider electric Vinted Vivantis YTONG Favi Generali Česká Pojišťovna Marelli Monneo Bühler Žamberk Hanák nábytek GLP Hyundai Kara LG Raynet Panasonic Peugeot Roltechnic Státní tiskárna cenin TON Student Agency Shoptet Windy.com Georg Fischer AK Císař, Češka, Smutný Altron Audiotéka Azelis Pilulka Neeco Českomoravský cement Dekra Exponea productboard Rehau SFPI spaceti wikimedia jrd - bydlení nové generace Goodyear Pro Doma stavebniny Eisai AGC Briggs & Stratton Erste Greenpeace Richter & Frenzel Slovenské elektrarne Sizmek Somfy TÜV Wistron ZAT SmartWings Lindström ČNB Hanibal Jura LL-C Auto Jarov Egap IceWrap knihovna Akademie věd Medical technologies Mitas Success ČZU ČVUT MŠMT MUNI Zomato VFS global Columbia Fincentrum Mediatel NH Prague city Reedog Storyous Futured Apps Best Communications CCS EATON Tonino Lamborghini Caffe Lotus Melitta O2 Urgo Aqua Angels Aranea Beko Benu lékárny Bode Panzer Kuoni group Omron Photon Energy Saunia Swardman Twisto Zonky Inloop eMan Cyient EYElevel Fuji Koyo Klosterfrau Adacta Bosal Nonstop recruiment Pharm Olam Pietro Filipi Potrefená husa Profimedia Subway Unileasing VZP Vistra Notino Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Eurowag Crown Worldwide CIEE Telly Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe První klubová ZZMV Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Primeros hotel Hilton Topmonks Starez sport Náš grunt Nestlé Bulovka Fio Banka Helika Tutor Top Vision Tarsago AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Schrack Speed CarsB-Tech Ergo Eurest IAC Orion Pharma UE.cz Ulož.to Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes Parexel Junker Lumen Huck rohlik.cz Korona
Ověřit reference
close
Jednoduchý vstupní audit

Zda vaše aktuální agenda odpovídá legislativě snadno ověříme jednoduchým vstupním auditem BOZP a PO. Zkontrolujeme nejen potřebné dokumenty, ale také fyzický stav vašich provozoven. Upozorníme vás na nedostatky a pomůžeme vám je odstranit. Výstupem auditu BOZP je závěrečná zpráva s konkrétními body a doporučením, jak vše uvést do legislativního pořádku. Audit BOZP a PO můžete objednat jak jednorázově tak i opakovaně.

Rozsah auditu je předem dohodnut se zákazníkem, nejčastěji se však jedná o následující:

  • zpracování dokumentace BOZP, případně revize stávající dokumentace BOZP
  • zpracování dokumentace PO, případně revize stávající dokumentace PO
  • kontrola povinných školení zaměstnanců
  • kontrola poskytování OOPP
  • kontrola vybavení pracoviště prvky požární ochrany
  • dokumentace a evidence pracovních úrazů
  • kontrola bezpečnostního značení
  • kontrola plnění pracovně lékařských služeb
  • správnost provádění revizí
  • další body dle provozu