Novinky Zpět

BOZP-SYSTEM má novou funkci: Hlídání termínů lékařských prohlídek

28. 2. 2018
Zpět

Nově jsme pro vás v BOZP-SYSTEMU připravili modul pro hlídání termínů pracovně-lékařských prohlídek zaměstnanců. Už nikdy tak neprošvihnete termín povinných prohlídek. Pojďme se podívat, co vše funkce umí a jak vám usnadní práci.

Ačkoliv je tato funkce na první pohled jednoduchá, dokáže vám ušetřit čas nebo dokonce nepříjemné sankce při nesplnění zákonné povinnosti lékařských prohlídek vašich zaměstnanců.

Mohlo by vás zajímat: Pracovnělékařské zdravotní prohlídky zaměstnanců. Druhy, lhůty a termíny

Funkce hlídání termínů lékařských prohlídek

1. Aktivace lékařských prohlídek
2. Vyplnění údajů o zaměstnancích
3. Filtrování podle kategorie práce
4. Přehled pracovně-lékařských prohlídek
5. Upomínky pracovních prohlídek
6. Vyslání zaměstnance na prohlídku
7. Ukládání dokumentů

1. Aktivace lékařských prohlídek

Funkci hlídání termínů pracovně-lékařských prohlídek naleznete v administraci aplikace BOZP-SYSTEM, konkrétně v záložce “Lékařské prohlídky”. Funkci musíte nejprve aktivovat. Pokud byste zjistili, že ji nevyužijete, můžete ji kdykoliv zase deaktivovat pomocí zeleného tlačítka On/Off.

2. Vyplnění údajů o zaměstnancích

Modul "Lékařské prohlídky" byl úspěšně aktivován. Nyní zadejte rok narození a datum poslední lékařské prověrky u všech zaměstnanců. Nezapomeňte vyplnit také informaci o tom, do jaké kategorie PLP (pracovně-lékařské prohlídky) daný zaměstnanec patří. Kategorie PLP se odvíjí od kategorizace práce jednotlivých zaměstnanců. Tuto informaci musí vědět ten, kdo je ve firmě zodpovědný za agendu BOZP. Aby modul fungoval správně, musíte pravdivě vyplnit všechny údaje.

Pokud všichni vaši zaměstnanci spadají do stejné kategorie PLP, můžete je označit pomocí funkce pro hromadné nastavení stejné kategorie.

3. Filtrování podle kategorie práce

V případě, že má firma velké množství zaměstnanců a potřebujete je vytřídit podle toho, do jaké jsou zařazeny kategorie práce, můžete využít funkci filtrování podle kategorie.

4. Přehled pracovně-lékařských prohlídek

Nyní jste v přehledu PLP. V přehledné tabulce můžete kontrolovat všechny potřebné údaje. Pokud je zaměstnanec označen zelenou fajfkou, jeho lékařská prohlídka je aktuální. Pokud je označen červeným vykřičníkem, znamená to, že neabsolvoval povinnou prohlídku. Pošlete mu proto žádost o absolvování povinné pracovně-lékařské prohlídky.

5. Upomínky pracovních prohlídek

Zaměstnancům, kteří dosud neabsolvovali lékařskou prohlídku, můžete odeslat hromadou upomínku. Ke každému zaměstnanci si můžete nahrát libovolný dokument, ideálně potvrzení o provedené prohlídce a lékařskou zprávu.

6. Vyslání zaměstnance na prohlídku

Zaměstnance také můžete poslat na lékařskou prohlídku jedním emailem, ke kterému lze přiložit libovolný soubor (např. Žádost o lékařský posudek). Tato výzva může jít v kopii i na další zaměstnance, pokud bude třeba. Snadno tak budete mít přehled o tom, kdo už byl vyzván a měl by tedy přinést lékařský posudek.

7. Ukládání dokumentů

Abyste měli vše pohromadě, můžete ke každému zaměstnanci vkládal libovolný počet souborů (např. naskenované lékařské posudky). Snadno tak získáte kompletní přehled v agendě PLS každého zaměstnance.

BOZP-SYSTEM má novou funkci: Hlídání termínů lékařských prohlídek
Naši nejvýznamnější klienti
VZP Vistra Parfums Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Hudson Eurowag Crown Worldwide CIEE SnapShot Digi TV Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe Elektrony.cz První klubová ZZMV Bemeta Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Next.cz Primeros 4Finance hotel Hilton Topmonks Starez sport Bohemia Soft Náš grunt Nestlé Bulovka Lukoil Helika Tutor Top Vision Tarsago dTest AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Crescon Pevonia botanica Schrack Speed CarsBis Group B-Tech Ergo Eurest IAC Nový prostor Orion Pharma Puro Klima UE.cz Ulož.to Ústav fyziky Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes London school Parexel Surftrip Junker lunchtime.cz Lumen Huck rohlik.cz Korona RWE Berlitz PLA Crediton Chemoproject Philip Morris OpenCard
Ověřit reference
close
Jednoduchý vstupní audit

Zda vaše aktuální agenda odpovídá legislativě snadno ověříme jednoduchým vstupním auditem BOZP a PO. Zkontrolujeme nejen potřebné dokumenty, ale také fyzický stav vašich provozoven. Upozorníme vás na nedostatky a pomůžeme vám je odstranit. Výstupem auditu BOZP je závěrečná zpráva s konkrétními body a doporučením, jak vše uvést do legislativního pořádku. Audit BOZP a PO můžete objednat jak jednorázově tak i opakovaně.

Rozsah auditu je předem dohodnut se zákazníkem, nejčastěji se však jedná o následující:

  • zpracování dokumentace BOZP, případně revize stávající dokumentace BOZP
  • zpracování dokumentace PO, případně revize stávající dokumentace PO
  • kontrola povinných školení zaměstnanců
  • kontrola poskytování OOPP
  • kontrola vybavení pracoviště prvky požární ochrany
  • dokumentace a evidence pracovních úrazů
  • kontrola bezpečnostního značení
  • kontrola plnění pracovně lékařských služeb
  • správnost provádění revizí
  • další body dle provozu