Novinky Zpět

Místní řád skladu. Povinnosti provozovatele a obsah dokumentu

9. 7. 2019
Zpět

Pokud ke své podnikatelské činnosti potřebujete mít sklad, nezapomeňte, že k němu musíte mít vypracovaný také “Místní řád skladu”. Co to znamená, na jaké sklady se tato povinnost vztahuje a jaké jsou další povinnosti z hlediska BOZP?

Povinnost zpracovat místní řád skladu

Povinnost zpracovat a aktualizovat místní provozní řád ukládá technická norma ČSN 26 9030 - Manipulační jednotky - Zásady pro tvorbu, bezpečnou manipulaci a skladování. Norma uvádí, že:

Pro každý sklad musí být zpracován “Místní řád skladu“.

Tato povinnost platí pro všechny druhy skladů, ať už se jedná o sklady nebezpečných látek (chemikálie, výbušniny aj.), potravin, oblečení nebo příruční kancelářské sklady. Druh ani rizikovost skladovaných látek nehraje roli. Zpracovat místní řád skladu musí každý provozovatel skladu.

Tip: Místní řád skladu je jedním ze základních zákonných požadavků na BOZP ve skladu. Přečtěte si další povinnosti.

Co musí obsahovat místní řád skladu

Konkrétní požadavky na zpracování místního řádu skladu jsou uvedeny opět v ČSN 26 9030. Pokud budete řád zpracovávat, uveďte v něm následující informace:

Další povinnosti týkající se místního řádu skladu

Při zpracování tohoto dokumentu je třeba myslet ještě na dvě důležité povinnosti - na podpisy a prokazatelné seznámení zaměstnanců.

Podpis místního řádu skladu

Místní řád skladu musí být podepsaný statutárním orgánem (jednatel, ředitel apod.), případně touto osobou pověřený zástupce. Mimo to v něm musí být uvedena také osoba odpovědná za sklad.

Seznámení zaměstnanců s místním řádem skladu

Nezapomeňte také, že s místním provozním řádem, a případně s jakoukoliv jeho následující aktualizací, musí být řádně a prokazatelně seznámeni všichni zaměstnanci pracující ve skladu a to včetně těch, kteří v něm pracují jen občasně. Seznámení lze začlenit do pravidelného školení zaměstnanců v rámci BOZP a za prokazatelnost se požaduje prověrka a podpis zaměstnance.

Mohlo by vás zajímat:

Tipy na skladování nebezpečných látek

Místní řád skladu. Povinnosti provozovatele a obsah dokumentu
Naši nejvýznamnější klienti
VZP Vistra Parfums Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Hudson Eurowag Crown Worldwide CIEE SnapShot Digi TV Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe Elektrony.cz První klubová ZZMV Bemeta Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Next.cz Primeros 4Finance hotel Hilton Topmonks Starez sport Bohemia Soft Náš grunt Nestlé Bulovka Lukoil Helika Tutor Top Vision Tarsago dTest AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Crescon Pevonia botanica Schrack Speed CarsBis Group B-Tech Ergo Eurest IAC Nový prostor Orion Pharma Puro Klima UE.cz Ulož.to Ústav fyziky Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes London school Parexel Surftrip Junker lunchtime.cz Lumen Huck rohlik.cz Korona RWE Berlitz PLA Crediton Chemoproject Philip Morris OpenCard
Ověřit reference
close
Jednoduchý vstupní audit

Zda vaše aktuální agenda odpovídá legislativě snadno ověříme jednoduchým vstupním auditem BOZP a PO. Zkontrolujeme nejen potřebné dokumenty, ale také fyzický stav vašich provozoven. Upozorníme vás na nedostatky a pomůžeme vám je odstranit. Výstupem auditu BOZP je závěrečná zpráva s konkrétními body a doporučením, jak vše uvést do legislativního pořádku. Audit BOZP a PO můžete objednat jak jednorázově tak i opakovaně.

Rozsah auditu je předem dohodnut se zákazníkem, nejčastěji se však jedná o následující:

  • zpracování dokumentace BOZP, případně revize stávající dokumentace BOZP
  • zpracování dokumentace PO, případně revize stávající dokumentace PO
  • kontrola povinných školení zaměstnanců
  • kontrola poskytování OOPP
  • kontrola vybavení pracoviště prvky požární ochrany
  • dokumentace a evidence pracovních úrazů
  • kontrola bezpečnostního značení
  • kontrola plnění pracovně lékařských služeb
  • správnost provádění revizí
  • další body dle provozu