Průvodce BOZP Zavoláme vám Chci nabídku
Novinky Zpět

BOZP a PO outsourcingem? Zbaví vás starostí!

9. 11. 2015
Zpět

Přemýšlíte nad outsourcingem BOZP a PO? Asi k tomu máte pádné důvody. Je to finanční úspora, garance plnění předpisů nebo snad přechod na online BOZP-SYSTEM? Pokud zvolíte správné a nejlépe inovativní řešení, outsourcing vás zaručeně zbaví všech starostí. Nevěříte? Přečtěte si názory českých podnikatelů.

Proč se rozhodnout pro outsourcing

Existuje hned několik pádných důvodů, proč BOZP a PO outsourcovat. A to v případě jak velkých a malých firem, tak jednotlivých podnikatelů nebo živnostníků. Přechod na outsourcingové služby BOZP a PO záleží vždy na rozhodnutí daného podnikatelského subjektu, respektive na okolnostech, které si zaměstnavatel většinou sám uvědomí.

Pouze v případě, že firma zaměstnává více jak 25 zaměstnanců, je dle zákona povinna provádět úkoly v prevenci rizik za účasti odborně způsobilé osoby, kterou se může stát právě externí specialista na BOZP a PO zajišťující outsourcingové služby.

Nejčastější důvody přechodu na outsourcing

Typické příklady, kdy se outsourcing BOZP a PO vyplatí

Podnik, který má více jak 500 zaměstnanců a pro oblast BOZP a PO zaměstnává dva pracovníky - odborně způsobilé osoby pro bezpečnost práce a požární ochranu. Tito pracovníci vyjdou firmu minimálně na 150.000,- Kč měsíčně. Pokud služby BOZP a PO ousourcujete, ušetříte minimálně 70% nákladů!

Střední firma, které má více jak 100 zaměstnanců a pro oblast BOZP a PO zaměstnává jednu odborně způsobilou osobu, jejíž měsíční náklady včetně odvodů činí minimálně 65.000,- Kč. Opět se dostáváme k úspoře více jako 50%!

Co si myslí o outsourcingu BOZP a PO podnikatelé

Naše společnost CRDR poskytuje outsourcing BOZP a PO stovkám firem již několik let. Vybrali jsme pro vás tři nejzajímavější, které o našich službách řekli:

Dáme Jídlo.cz, Lukáš Uhl
Systém online školení a online dokumentace BOZP spoří čas všem zúčastněným, jak vedení tak zaměstnancům.

Kateřina Snopková, L’Occitane Central Europe
Máme komplexně zajištěnou bezpečnost práce ve společnosti i na pobočkách a přesto více času pečovat o naše zákazníky, vymýšlet a připravovat nové a krásné výrobky.

Speed Cars, Andrea Nemethyová
Kvalita služeb společnosti CRDR vysoce převyšuje běžný standard obyčejných bezpečáků.

Minimální požadavky na outsourcing BOZP a PO

Pokud se rozhodnete pro outsourcing BOZP a PO, ze strany outsourcingové firmy by měly být splněny minimálně tyto požadavky:

My vám nabídneme mnohem víc. A zdarma!

Naše společnost nabízí v rámci komplexních outsourcingových služeb BOZP a PO benefity, které u konkurence dostanete jen velmi těžko. A už vůbec ne zdarma.

1. On-line nástroj pro správu BOZP a PO

Zcela zdarma obdržíte revoluční on-line nástroj pro komplexní správu BOZP a PO. Moderní, srozumitelný a přehledný systém. Více o tomto systému a jeho přednostech se dozvíte na stránce o BOZP-SYSTEMU.

2. NON-STOP poradenská linka

Součástí outsourcingových služeb je nepřetržitá poradenská linka, na kterou se můžete obrátit v případě jakýchkoliv dotazů či nesrovnalostí, ale například i v případě, že si nevíte rady se školením.

3. Šanon BOZP a PO vyrobený na míru

Navrhli jsme pro vás elegantní a přehledný šanon, ve kterém vždy najdete vaše dokumenty vždy bez namáhavého hledání. Součástí šanonu je návod na používání dokumentace BOZP a kontakty na Helplinku či našeho technika BOZP, který se o vás stará. Každá oblast BOZP je prakticky rozdělena záložkou takže už se nebude muset „prodírat“ změtí různých dokumentů.

4. Knihu úrazů opět vyrobenou na míru

Každý pracovní úraz se nepříjemný a tak je naší snahou vám tuto situaci co nejvíce ulehčit. Navrhli jsme proto jednoduchou a přehlednou knihu úrazů, kam byste měli zapsat každý úraz či drobné poranění. Součástí knihy je také jednoduchý návod, co kam kdy a jak zapsat a dále odkaz na náš portál www.pracovniuraz.cz, kde mj. najdete online formulář pro záznam o pracovním úrazu, či odbornou poradnu pro složitější případy.

5. Služby také v anglickém jazyce

Pro mezinárodní firmy nabízíme všechny BOZP služby také v anglickém jazyce, takže odborné překlady můžete nechat na nás.

Co zahrnují outsourcingové služby BOZP a PO

Rozsah outsourcovaných služeb v agendě BOZP a PO záleží zejména na velikosti podnikatelského subjektu, počtu zaměstnanců, ale také povinnostech, které ukládá zákon.

Komplexní outsourcingové služby obsahují

Vstupní audit BOZP a PO

Vstupní audit, nebo také vstupní analýza, zjistí, v jakém stavu je vaše dosavadní agenda BOZP. Outsourcingová agentura by měla detailně prozkoumat současnou správu bezpečnosti práce a požární ochrany, zjistit požadavky daného subjektu na BOZP a PO a odhalit neshody s platnými právními předpisy.

Nastavení systému BOZP a PO

Na základě auditu pak předloží návrh na opatření neshod, které následně začne aplikovat do potřebných procesů firmy.

Zpracování a aktualizace dokumentace BOZP a PO

Součástí outsourcingových služeb by mělo být také kompletní zpracování, ale i pravidelné aktualizování dokumentace BOZP a PO.

Zpracování základních i specifických směrnic

Každá dokumentace obsahuje základní průřezové směrnice, které najdete snad v každé společnosti. Nesmíme ale zapomínat na individuální specifika provozoven a jednotlivých pracovních procesů v každé organizaci. Ty je potřeba upravit a zakotvit v dalších směrnicích a předpisech, aby bylo jasné, kdo má za co odpovědnost a co má kdo zajistit. Nesmíme zapomenout, že tak jak každá firma má svá vlastní specifika, tak i každá dokumentace bude unikátní a originální. Nelze proto spoléhat na žádné vzory dokumentace BOZP. Nesplňují totiž zákonné požadavky.

Registr rizik - řízení a prevence

Zpracování a pravidelná aktualizace potenciálních rizik bezpečnosti práce na základě kontinuálních prohlídek pracoviště, strojů, ale i činností, které mohou ohrozit zdraví či dokonce život zaměstnanců.

Školení zaměstnanců

Zákonná školení zaměstnanců (školení BOZP, školení PO, školení řidičů, školení první pomoci), včetně školení dle specifik pracoviště ve všech potřebných oblastech.

Revize spotřebičů a zařízení

Revize a kontroly všech elektrospotřebičů, strojů a dalších zařízení dle provozních činností, včetně revize regálů, žebříků apod.

Pravidelné prověrky BOZP a kontroly PO všech provozoven

Pravidelné prověrky bezpečnosti práce a preventivní kontroly požární ochrany na pracovišti nebo více pracovištích jsou jednou ze základních povinností každého zaměstnavatele. Minimálně jednou ročně (u PO dle stupně zatřídění do požárního nebezpečí i častěji) je nezbytné provést komplexní kontrolu jak fyzického stavu všech pracovišť tak i správnost nastavení systému BOZP včetně kontroly aktuálnosti dokumentace.

Odborné přípravy preventistů PO

Pokud organizace jmenuje jednoho či více preventistů požární ochrany, může být součástí outsourcingových služeb také jejich příprava, která probíhá před zahájením činnosti a poté nejméně 1x za rok.

Další funkce odborně způsobilé osoby BOZP a PO

Externí outsourcingová firma pro oblast BOZP a PO zajišťuje funkci odborně způsobilé osoby v prevenci rizik a požární ochrany dle platné legislativy. Ta říká, že má-li firma více jak 25 zaměstnanců, je povinna provádět úkoly v prevenci rizik výhradně prostřednictvím odborně způsobilé osoby, která může být zaměstnancem firmy nebo externím pracovníkem.

Plnění dalších povinností dle platné legislativy

V případě, že legislativa vyžaduje, aby zaměstnavatel prováděl některé další činnosti týkající se BOZP nebo PO, outsourcingová firma by měla v případě komplexních služeb splnit všechny tyto požadavky.

Kolik za outsourcing BOZP a PO zaplatíte

Cena BOZP outsourcingových služeb je závislá na rozsahu spolupráce, velikosti dané organizace a množství zaměstnanců. S tím totiž souvisí povinnosti zaměstnavatele, které vyplývají ze zákona. Cena bude rozhodně nižší, než když budete zaměstnávat pracovníka na plný úvazek.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat, vyslechneme vaše představy a zpracujeme vám cenovou nabídku a návrh spolupráce. Využít můžete náš poptávkový formulář nebo nám můžete zavolat či nás navštívit osobně.

CRDR s.r.o.

BOZP a PO outsourcingem? Zbaví vás starostí!
Naši nejvýznamnější klienti
Pepejeans ČTU Nissan Klik Sephora Bageterie Boulevard Diton Footshop ERU Tesla Toyota Slevomat Yamaha Xella Xiaomi Colas Iveco Geberit Smarty Breno VGP Dodo Oyster Ruukki RWE Berlitz Casale Project Philip Morris Operátor ICT Ford Saint Gobain CMI Becher Budvar Cemex Vcelka Mironet Run Czech Wolt Dell Feri NPU Solitea Skechers Hueppe Dedoles accace Arriva Asklepion Avast Grada CHUBB Tipli Michelin Schneider electric Vinted Vivantis YTONG Favi Generali Česká Pojišťovna Marelli Monneo Bühler Žamberk Hanák nábytek GLP Hyundai Kara LG Raynet Panasonic Peugeot Roltechnic Státní tiskárna cenin TON Student Agency Shoptet Windy.com Georg Fischer AK Císař, Češka, Smutný Altron Audiotéka Azelis Pilulka Neeco Českomoravský cement Dekra Exponea productboard Rehau SFPI spaceti wikimedia jrd - bydlení nové generace Goodyear Pro Doma stavebniny Eisai AGC Briggs & Stratton Erste Greenpeace Richter & Frenzel Slovenské elektrarne Sizmek Somfy TÜV Wistron ZAT SmartWings Lindström ČNB Hanibal Jura LL-C Auto Jarov Egap IceWrap knihovna Akademie věd Medical technologies Mitas Success ČZU ČVUT MŠMT MUNI Zomato VFS global Columbia Fincentrum Mediatel NH Prague city Reedog Storyous Futured Apps Best Communications CCS EATON Tonino Lamborghini Caffe Lotus Melitta O2 Urgo Aqua Angels Aranea Beko Benu lékárny Bode Panzer Kuoni group Omron Photon Energy Saunia Swardman Twisto Zonky Inloop eMan Cyient EYElevel Fuji Koyo Klosterfrau Adacta Bosal Nonstop recruiment Pharm Olam Pietro Filipi Potrefená husa Profimedia Subway Unileasing VZP Vistra Notino Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Eurowag Crown Worldwide CIEE Telly Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe První klubová ZZMV Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Primeros hotel Hilton Topmonks Starez sport Náš grunt Nestlé Bulovka Fio Banka Helika Tutor Top Vision Tarsago AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Schrack Speed CarsB-Tech Ergo Eurest IAC Orion Pharma UE.cz Ulož.to Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes Parexel Junker Lumen Huck rohlik.cz Korona
Ověřit reference
close
Jednoduchý vstupní audit

Zda vaše aktuální agenda odpovídá legislativě snadno ověříme jednoduchým vstupním auditem BOZP a PO. Zkontrolujeme nejen potřebné dokumenty, ale také fyzický stav vašich provozoven. Upozorníme vás na nedostatky a pomůžeme vám je odstranit. Výstupem auditu BOZP je závěrečná zpráva s konkrétními body a doporučením, jak vše uvést do legislativního pořádku. Audit BOZP a PO můžete objednat jak jednorázově tak i opakovaně.

Rozsah auditu je předem dohodnut se zákazníkem, nejčastěji se však jedná o následující:

  • zpracování dokumentace BOZP, případně revize stávající dokumentace BOZP
  • zpracování dokumentace PO, případně revize stávající dokumentace PO
  • kontrola povinných školení zaměstnanců
  • kontrola poskytování OOPP
  • kontrola vybavení pracoviště prvky požární ochrany
  • dokumentace a evidence pracovních úrazů
  • kontrola bezpečnostního značení
  • kontrola plnění pracovně lékařských služeb
  • správnost provádění revizí
  • další body dle provozu