Průvodce BOZP Zavoláme vám Chci nabídku
Novinky Zpět

Ceny BOZP a PO. Kolik stojí školení, dokumentace, audit nebo koordinace? A na co si dát pozor?

1. 2. 2016
Zpět

Možná to nevíte, ale agenda BOZP a PO je velmi rozsáhlý obor, který obsahuje mnoho dílčích služeb, které na sebe více či méně navazují nebo jsou na sobě více či méně závislé. Většina firem, ale i drobných podnikatelů, kteří mají ze zákona povinnost starat se o požární ochranu a bezpečnost a ochranu zdraví při práci, hledají po internetu dodavatele těchto služeb s co nejnižší cenou. Ano, každý chce ušetřit, to je logické. Je ale nízká cena za služby BOZP či PO rozhodujícím faktorem? A lze říct cenu za tyto služby bez důležitých souvztažností?

Cena je většinou individuální, nikoliv jednotná

Na internetu můžete dohledat relativně hodně ceníků za služby BOZP a PO od různých poskytovatelů - větších či menších. Dá se jim ale věřit? Podle našich dlouholetých zkušeností rozhodně ne! Proč? Protože BOZP a PO není kus salámu nebo houska na krámě. Obě tyto agendy jsou totiž velmi rozsáhlé a každá firma nebo podnikatel má jiný rozsah povinností, což hraje v ceně zásadní roli. Povinnosti se odvíjí od toho, v jakém oboru daný subjekt podniká, na což velmi úzce navazují také požární rizika, rizika nebezpečí úrazu, zranění nebo dokonce úmrtí při práci.

Co tedy rozhoduje o ceně?

Abychom se mohli bavit o ceně za BOZP a PO, nejdříve je třeba si ujasnit, o jakou část z těchto dvou agend se bude jednat. Školení, dokumentace, audit či koordinace BOZP na staveništi? Včetně nebo bez části požární ochrany? Pojďme se na to podívat podrobněji.

Cena za školení BOZP a PO

Pokud se bavíme o školení zaměstnanců nebo vedoucích pracovníků, cena může být v mnoha případech jednotná, protože pro většinu profesí existují tzv. e-learningová řešení (online školení přes internet) a ta mívají cenu již předem stanovenou. Důvodem předem stanovené ceny je fakt, že tyto online kurzy mají už definovaný obsah a v podstatě záleží už jen na tom, kolik zaměstnanců se takového školení zúčastní, respektive, pro kolik zaměstnanců toto školení objednáte. Jedná se například o zákonem povinné školení BOZP a PO, školení řidičů nebo první pomoci. Na výčet všech školení se můžete podívat na stránce www.skoleniBOZP.cz.

Ceny online školení

V této tabulce jsou uvedeny naše ceny online školení (e-learning), které obsahují školení BOZP, školení PO, školení řidičů, školení první pomoci, školení práce ve výškách, školení obsluhy vysokozdvižného vozíků, školení práce ve skladu a školení BOZP ve stavebnictví. Cena je nastavena podle počtu zaměstnanců, kteří se daného školení zúčastní a dostanou elektronický certifikát. Každý certifikát je určený pro jednu osobu s platností jednoho roku.

Počet zaměstnanců Jednotlivý kurz (bez DPH/osoba/rok) Zvýhodněný balíček (bez DPH/osoba/rok) *
1–50 100 Kč 200 Kč
51–100 90 Kč 180 Kč
101–500 80 Kč 160 Kč
501–1000 70 Kč 140 Kč
1001–2500 60 Kč 120 Kč
2501–5000 50 Kč 100 Kč
Více než 5000 40 Kč 80 Kč

* Zvýhodněný balíček znamená, že za stanovenou cenu dostanete celkem osm kurzů (za cenu dvou), tedy úplně všechny kurzy, které nabízíme. Je to velmi výhodná cena zejména pro ty firmy, které využijí více jak dva kurzy najednou. Pokud jednotlivec využije všech osm kurzů, vyjde ho jeden na 25 Kč.

Ceny za školení s lektorem

Existují však specifická školení, která jsou každé firmě připravena individuálně na základě jejich požadavků nebo doporučení odborně způsobilé osoby. Taková školení se bez předchozí analýzy a konzultace zcela přesně určit nedají. V tomto případě se ale už nejedná o e-learningové kurzy, nýbrž o kurzy za osobní účasti lektora.

Typicky se může jednat o tato školení:

Ceny za osobní školení s účastí lektora se pohybují od 4 tis. Kč za jednu hodinu školení. Obyčejně je školení vhodné provádět ve skupinách do 25 osob. Cena je bez dopravy lektora na místo určení a dále je potřeba zajistit vhodné prostory a projektor.

Cena za zpracování dokumentace BOZP a PO

V tomto případě se přesná cena bez předchozí konzultace s poskytovatelem stanovit nedá. Za žádných okolností. Pokud to nějaký poskytovatel těchto služeb na svých webových stránkách uvádí, je to jasný signál, že něco není v pořádku. Takovému poskytovateli služeb BOZP a PO se raději vyhněte.

Důvodem, proč nelze cenu bez konzultace stanovit je, že každá firma je jinak složitá co se technologických a výrobních procesů týče, každá firma používá jiné stroje a pracuje v jinak nebezpečném prostředí - má jiná bezpečnostní rizika, případně požární nebezpečí.

Dokumentace je vždy zpracována po odborné analýze - prohlídce, při které dojde ke zjištění aktuálního stavu jednotlivých pracovišť, druhů práce či pracovních podmínek zaměstnanců, nebo alespoň po zjištění detailů organizace prostřednictvím telefonu či webových stránek. Logicky u méně rizikových firem je zapotřebí zjistit méně informací a naopak.

Stále se setkáváme s tím, že někteří podnikatelé a firmy si nechávají zpracovávat dokumentaci BOZP a PO pouze formálně. Co to znamená a jaké to může mít důsledky si můžete přečíst v článku Dokumentace BOZP pro malou firmu do 25 zaměstnanců. Co musí splňovat, a jaké jsou zkušenosti?, v části Vzorová dokumentace. U nás ne! Proč?.

Cenu za zpracování dokumentace BOZP a PO lze tedy bez předchozí konzultace mezi poskytovatelem této služby a koncovým klientem sdělit pouze orientačně - řádov

Orientační ceny dokumentace BOZP a PO

Všechny orientační ceny platí pro malé organizace s jednou provozovnou v pronájmu a bez zvýšeného požárního nebezpečí.

administrativní firmy4-6 tis. Kč
zdravotnictví a lékařství5-8 tis. Kč
školství7-15 tis. Kč
obchod4-8 tis. Kč
restaurace5-7 tis. Kč
bezpečnostní služby5-8 tis. Kč
stavebnictví7-15 tis. Kč
doprava a přeprava5-8 tis. Kč
státní správa4-6 tis. Kč
IT a telekomunikace4-6 tis. Kč

Pravidelné vedení dokumentace BOZP a PO

Potřebujete znát přesnou cenu za zpracování dokumentace BOZP a PO pro vaší firmu? Můžete využít náš poptávkový formulář na této stránce.

Cena za prověrky BOZP a PO

Ani u prověrek a kontrol BOZP a PO nelze zcela jednoznačně bez předchozího poznání podnikatelského subjektu určit přesnou cenu za tuto službu. Opět se na webu kvalitního poskytovatele můžete dozvědět pouze orientační cenu. Každý audit může být totiž jinak rozsáhlý a jinak náročný. Je to podobné, jako u dokumentace BOZP a PO - opět záleží na činnosti firmy, rizicích apod.

Prověrky BOZP a kontroly PO

Všechny ceny, které uvedeny v tomto článku jsou bez aktuální sazby DPH.

CRDR s.r.o.

Ceny BOZP a PO. Kolik stojí školení, dokumentace, audit nebo koordinace? A na co si dát pozor?
Naši nejvýznamnější klienti
Pepejeans ČTU Nissan Klik Sephora Bageterie Boulevard Diton Footshop ERU Tesla Toyota Slevomat Yamaha Xella Xiaomi Colas Iveco Geberit Smarty Breno VGP Dodo Oyster Ruukki RWE Berlitz Casale Project Philip Morris Operátor ICT Ford Saint Gobain CMI Becher Budvar Cemex Vcelka Mironet Run Czech Wolt Dell Feri NPU Solitea Skechers Hueppe Dedoles accace Arriva Asklepion Avast Grada CHUBB Tipli Michelin Schneider electric Vinted Vivantis YTONG Favi Generali Česká Pojišťovna Marelli Monneo Bühler Žamberk Hanák nábytek GLP Hyundai Kara LG Raynet Panasonic Peugeot Roltechnic Státní tiskárna cenin TON Student Agency Shoptet Windy.com Georg Fischer AK Císař, Češka, Smutný Altron Audiotéka Azelis Pilulka Neeco Českomoravský cement Dekra Exponea productboard Rehau SFPI spaceti wikimedia jrd - bydlení nové generace Goodyear Pro Doma stavebniny Eisai AGC Briggs & Stratton Erste Greenpeace Richter & Frenzel Slovenské elektrarne Sizmek Somfy TÜV Wistron ZAT SmartWings Lindström ČNB Hanibal Jura LL-C Auto Jarov Egap IceWrap knihovna Akademie věd Medical technologies Mitas Success ČZU ČVUT MŠMT MUNI Zomato VFS global Columbia Fincentrum Mediatel NH Prague city Reedog Storyous Futured Apps Best Communications CCS EATON Tonino Lamborghini Caffe Lotus Melitta O2 Urgo Aqua Angels Aranea Beko Benu lékárny Bode Panzer Kuoni group Omron Photon Energy Saunia Swardman Twisto Zonky Inloop eMan Cyient EYElevel Fuji Koyo Klosterfrau Adacta Bosal Nonstop recruiment Pharm Olam Pietro Filipi Potrefená husa Profimedia Subway Unileasing VZP Vistra Notino Žabka ITW Globa Load Control Arthur D. Litte Creative Dock Samsonite Remax Proximity PSJ Invest Savencia Le Premier Kiwi webhelp Divadlo Archa Auffer design AVL ISIC Linde STOPKA - exclusive living Wegg Go STRV PSA traiding Eurowag Crown Worldwide CIEE Telly Monet plus Baumax Národní galerie Top Estates Rebuy Stars Ferring pharmaceuticals Apogeo Newe První klubová ZZMV Knihy Dobrovský HACH Komora KHK Julius Meinl Manuel caffé Primeros hotel Hilton Topmonks Starez sport Náš grunt Nestlé Bulovka Fio Banka Helika Tutor Top Vision Tarsago AXA CBRE Česká poštaDáme jídlo Ferratum Loccitane Meopta PPAS Raiff Allianz sport5 Tesco Schrack Speed CarsB-Tech Ergo Eurest IAC Orion Pharma UE.cz Ulož.to Zoot Codeco Konsepti MSA Albatros Arena Hermes Parexel Junker Lumen Huck rohlik.cz Korona
Ověřit reference
close
Jednoduchý vstupní audit

Zda vaše aktuální agenda odpovídá legislativě snadno ověříme jednoduchým vstupním auditem BOZP a PO. Zkontrolujeme nejen potřebné dokumenty, ale také fyzický stav vašich provozoven. Upozorníme vás na nedostatky a pomůžeme vám je odstranit. Výstupem auditu BOZP je závěrečná zpráva s konkrétními body a doporučením, jak vše uvést do legislativního pořádku. Audit BOZP a PO můžete objednat jak jednorázově tak i opakovaně.

Rozsah auditu je předem dohodnut se zákazníkem, nejčastěji se však jedná o následující:

  • zpracování dokumentace BOZP, případně revize stávající dokumentace BOZP
  • zpracování dokumentace PO, případně revize stávající dokumentace PO
  • kontrola povinných školení zaměstnanců
  • kontrola poskytování OOPP
  • kontrola vybavení pracoviště prvky požární ochrany
  • dokumentace a evidence pracovních úrazů
  • kontrola bezpečnostního značení
  • kontrola plnění pracovně lékařských služeb
  • správnost provádění revizí
  • další body dle provozu